PřihlášeníVyzkoušet zdarma

Odpovědi na nejčastější otázky

Máte dotaz nebo jste jen zvědaví, na co se naši uživatelé nejčastěji ptají? Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky. A pokud mezi nimi nenajdete, co vás zajímá, prostě nám zavolejte.

●     Jak můžu s SMSViem začít?
Jednoduše. Zdarma se zaregistrujte a do e-mailu vám přijdou přístupové údaje. Poté si do mobilu stáhněte aplikaci SMSVio (odkaz ke stažení najdete v e-mailu). Při instalaci povolte ignorovování baterie tak, aby aplikace stále byla k dispozici. Po instalaci se přihlašte pomocí vašich přihlašovacích údajů z emailu. Nyní najeďte na volbu Zařízení a výběrem ze seznamu zvolte vaše primární zařízení. I když zde naleznete pouze jedno, zvolte jej a dejte Uložit. Telefon se automaticky spáruje s vaší administrací SMSVia. Zároveň se přihlaste do administrace účtu SMSVio prostřednictvím webu admin.smsvio.cz a zvolte zařízení, ze kterého chcete zprávy rozesílat (to je důležité zejména v případě, že jste SMSVio nainstalovali do více telefonů). A můžete začít rozesílat SMS – k otestování máte zdarma k dispozici 500 SMS. Na jejich využití máte 14 dní.  

●     Jaký telefon je vhodný?
Váš mobilní telefon musí pracovat  s operačním systémem Android a ideálně by měl obsahovat tzv. čistý Android. Lépe je se vyhnout mobilním telefonům Huawei, které mají svůj vlastní upravený systém, který násilně ukončuje běh aplikace na pozadí. Jinak aplikace dobře funguje se všemi ostatními značkami.

●     Jaká verze Androidu je podporována?
Android 5 a vyšší. 

●     Jsou SMS opravdu zdarma?
Ano. Na rozdíl od konkurence u nás neplatíte žádné poplatky za odeslané zprávy, ale využíváte svůj stávající tarif u mobilního operátora. Nám platíte pouze měsíční poplatek za pronájem své vlastní SMS brány. 

●     Kolik můžu poslat SMS?
Záleží to jen na vás. U nás žádný limit nemáte. Jediným omezením může být počet volných SMS od vašeho operátora. Pamatujte, že i neomezené tarify zpravidla pracují s limitem 10 000 SMS zpráv za měsíc. 

●     V administraci můžu nastavit prodlení mezi jednotlivými odesláními SMS. K čemu to je?
Pokud odesíláte víc zpráv, bývá lepší nastavit mezi nimi odstup pár vteřin. Vyvarujete se tak přehlcení mobilní sítě a případných chyb ve svém telefonu. SMSVio nabízí možnost nastavit prodlení 0 až 60 vteřin. 

●     Nemůžu odeslat SMS, i když je mobilní telefon on-line. Co mám dělat?
V 98 % případů je to způsobené tím, že je vaše mobilní aplikace vypnutá. Systém Android má totiž tendenci vypínat aplikace běžící na pozadí, aby šetřil baterii. Stačí tak jen povolit SMSViu, aby běželo na pozadí. Nemusíte se ničeho bát, spotřeba energie je minimální. Na pozadí navíc často běží řada dalších aplikací, aniž byste to věděli (například WhatsApp, Messenger a další). 

●     Moje SMS se stále tváří jako čekající, co s tím?
Přejděte do vaší mobilní aplikace SMSVio a pod záložkou Zařízení zvolte vaše primární zařízení. Vyberte ze seznamu, i když je jediné a dejte Uložit.

●     Proč není SMSVio na Google Play?
Společnost Google před časem změnila zásady pro všechny aplikace vyžadující přístup k SMS. Pokud nejsou nastavené jako výchozí pro zasílání zpráv, administrátoři je z Google Play odstraní. Na funkčnosti ani bezpečnosti aplikace to ale nic nemění. 

●     Pokud je můj mobilní telefon mimo internet, zpracují se požadavky na odesílání?
Ne. Systém funguje tak, že webová aplikace odešle požadavek ke zpracování do vašeho mobilního telefonu a ten poté pošle SMS. Pokud váš telefon není připojený k internetu, systém zařadí odesílané zprávy do fronty a počká, až bude telefon on-line. Teprve pak se zprávy odešlou.

 ●     Kolik zařízení můžu připojit ke svému účtu?
Aktuálně může každý uživatel připojit maximálně 2 zařízení. Každý účet tedy může využívat 2 různá telefonní čísla. 

●     Kolik mohu ve zkušební verzi poslat SMS?
Testovací verze nabízí 500 SMS. Na jejich poslání máte 14 dní. Je ale jen na vás, jestli všechny zprávy využijete. Jakmile vám zkušební verze vyprší, můžete si pronajmout SMS bránu na delší období. V současnosti nabízíme pronájem na 6 nebo 12 měsíců

●     Některé z SMS se mi neodešlou, co mám dělat?
Toto způsobuje váš mobilní telefon, kdy přechází do režimu spánku. Zkuste zkontrolovat, zda máte vypnutou optimalizaci baterie pro danou aplikaci:
https://youtu.be/vLrTThR6MPQ. V opačném případě ji vypněte.
Nasnadě je pak další: V mobilním telefonu: Natavení > Aplikace a oznámení > aplikace > SMSVio > baterie > spouštění > spravovat ručně   A   Nastavení > baterie > vypnout úsporný režim. Další možná řešení naleznete zde >>>